Nezařazené
 

Chce to jeden detail a tým je správna lišta

Tovar týkajúci sa osvetlenia bol potrebný vždy. Každá miestnosť, v ktorej bývame alebo pracujeme, potrebuje správne osvetlenie, aby sme si nekazili zrak. Klasické osvetlenie na štýl halogénových žiaroviek sme nahradili novou, úspornou a súčasnou formou a to produktmi, ktoré označujeme ako LED.

dekorace

Pozrime sa teda stručne na to, čo vlastne skratka LED znamená.
Ide o skratku pomenovania Light Emitting Diode, teda svetlo https://tojenapad.dobrenoviny.sk/9-prekrasnych-tipov-ako-vyzdobit-kraslice-na-poslednu-chvilu/ vyžarujúcu diódu. Nejedná sa však o obyčajné svetlo žltého sfarbenia, ktoré sa dá považovať skôr za tepelný zdroj. Z diódy vyžaruje svetlo prevažne bieleho sfarbenia, ktoré je najpoužívanejšie vďaka primeranej výške farby teploty, ktorá u bieleho svetla dosahuje 6000 K, no v niektorých prípadoch hovoríme o 3000 K.

• K = Kelviny /jednotka pre meranie farby teploty/
Čím je počet Kelvinov nižší, tým je svetlo červenší nádych, čoho je dôkazom slabá výkonnosť halogénových žiaroviek, ktoré vyžarovali žltú farbu. A naopak, čím je počet Kelvinov vyšší, tým je farba osvetlenia modrejšia. Teda z toho logicky vyplýva, že u bielej farby sa jedná o ten ideál.

Populárnym produktom, ktorý využíva led sú okrem iných i ledkové pásiky. No k ich správnej inštalácii a funkcii odporúčam priinštalovať i lišty. Tú správnu vyberieme, ak cez internetový prehľadávač zadáme kľúčové spojenie a to led listy.

disco

Pásiky sú v baleniach po piatich či desiatich metroch. Pásiky sa dajú ľahko prilepiť, pričom z nich vyžarujú moderné diódy led. Takto môžeme vyzdobiť ľubovoľnú miestnosť, skrátka ich nalepíme, kde nám to najviac vyhovuje. No aby bol efekt a držanie dokonalé, musíme si pomôcť i spomínanou lištou, ktorej ceny sa však pohybujú len okolo 2, 40 euro, pričom cena sa udáva za 1 meter, Teda pri kúpe 2 metrovej lišty zaplatíme raz toľko, no i tak sa jedná o dostupnú cenu, ktorá naše dokonalé led osvetlenie vo forme pásikov ešte podstatnou mierou vylepší.

book cover mockup for cemis.sk

Looking for a Great Book to Read? Look No Further!

This section is perfect for displaying your paid book or your free email optin offer. You can turn it off or make changes to it from your theme options panel.

Get Your Copy Today>>