Nezařazené
 

Montáž dverí profesionálmi ušetrí váš čas i peniaze

Ak ste sa rozhodli pre výmenu svojich starých dverí, je dobré tiet práce zveriť do rúk profesionálov. Nezabudnite, že odborná montáž ušetrí množstvo času, no v konečnom dôsledku aj peniaze. Za práce si síce budete musieť niečo zaplatiť, avšak na druhej strane budete mať istotu, že dvere budú osadené správne. Takto sa vyhnete ich zbytočnému poškodeniu, alebo nekonečných úprav.

sklenené dvere otvorené smerom do záhrady.jpg

Pred tým, ako však do svojho príbytku vpustíte robotníkov, vás čaká ešte niekoľko dôležitých úkonov. Tým prvým je samozrejme výber správnych dverí. V tomto smere si všetko naozaj dobre premerajte a premyslite. Je potrebnú už dopredu vedieť, či chcete klasické drevené, hliníkové, alebo sklenené dvere LMmont. Ak nemáte ani len tú najmenšiu predstavu o tom, aký kúsok je vhodný práve do vašej domácnosti, neváhajte aj v tomto smere osloviť odborníkov. Tí vám budú vedieť poradiť so správnym rozmerom, vhodným typom zárubne a inými drobnosťami. Konzultácia s profesionálmi je obzvlášť dôležitá vtedy, ak chcete použiť väčší rozmer dverí, ako boli tie pôvodné a taktiež v prípade, že sa chystáte tieto práce vykonávať v paneláku. Je totiž potrebné zhodnotiť možnosti, ktoré vám váš byt, alebo dom umožňuje. Hovoríme najmä o statike. Nie všetky priečky v bytoch, totiž môžete len tak bez problémov vybúrať, alebo v nich výrazným spôsobom zväčšiť otvor na dvere. Ak ste si dom stavali sami, mali by ste vedieť, ktoré priečky plnia funkciu tých nosných. O čosi ťažšie je to v bytoch a domoch, ktoré ste si kúpili už ako staršie. Ak nemáte vzdelanie v oblasti stavebníctva, respektíve statiky, len veľmi ťažko sami určíte, ktoré steny musia ostať nedotknuté.

dveře skleněné.jpg

Pri búracích prácach, teda zväčšovaní otvorov na dvere, je taktiež veľmi dôležité vedieť, kade vedú elektrické rozvody. Preseknutý kábel nie je ničím príjemným a navyše ani bezpečným. Aj v tomto smere vám pomôžu odborníci, teda elektrikári, ktorí vám budú s presnosťou vedieť povedať, kde sekať, či búrať môžete a kde naopak nie.

book cover mockup for cemis.sk

Looking for a Great Book to Read? Look No Further!

This section is perfect for displaying your paid book or your free email optin offer. You can turn it off or make changes to it from your theme options panel.

Get Your Copy Today>>