Je požička dobrý nápad?

Je pôžička dobrý nápad? Plno ľudí sa dostane do zlej situácie, keď má pocit, že pôžička je vlastne jediným riešením pre jeho ťažkú situáciu. Ale je naozaj nutné si brať pôžičku? Trošku sa nad tým zamyslite. Pôžička je niečo, čo sa neberie iba tak pri každej príležitosti.. teda ľudí si ju radi berú aj keď sú v situácii, ktorá by sa ľahko dala vyriešiť úplne inak, ale inak by som ju odporúčala si ju vziať naozaj v tej najhoršej situácii, kedy už nie je iné východisko. Pôžičku môžeme totiž nazvať takým začarovaným kruhom.

s

Ako si ju raz vezmete, už nie je cesty späť. A tiež záleží na tom, od koho si ju vezmete – od banky, príbuzného, alebo od úžerníka? Banka – banka poskytuje pôžičky a väčšinou s tým nemá žiadny problém. V niektorých máte dokonca peniaze od schválenia žiadosti do niekoľkých desiatok minút. Ale aj tak, je to určitý záväzok. Nehľadiac na to, že banka si od vás vezme navyše aj úroky, takže je dobré porozmýšľať, či tú pôžičku naozaj potrebujete a či sa vôbec oplatí. Veľa ľudí si vezme peniaze od banky a postupom času to začínajú ľutovať, pretože zistia, že si ju brali „zbytočne“ a ešte budú musieť navyše platiť celkom veľké úroky, ktoré sa samozrejme v tej „jednoduchšej“ situácii rozhodne neoplatia.

s

Príbuzný/rodina – tu je to trochu o niečom inom, ak máte s rodinou dobrý vzťah, môže vám dať viac času na splácanie a navyše predpokladám, že rodina vám „pôžičku“ nebude chcieť úrokovať. Takže to vlastne pre vás bude oveľa lepšie, jednoduchšie a budete viac v pokoji, než keby ste si vzali pôžičku s veľkými úrokmi a museli ju splácať a potom si ťukali na čelo, že ste si ju vôbec brali. Úžerníci – tento variant je naozaj najhorší zo všetkých. K nej sa väčšinou uchyľujú ľudia, ktorým banka napríklad pôžičku neschválila. Lenže potom sa dostávajú do veľkého nebezpečenstva, pretože úžerníci si berú veľké úroky.