Voľby prestávajú byť prospešné

Denne počúvame v televízii správy ohľadom politických strán a politikov, ktorí nám chcú len dobre? Obyvateľstvo Slovenska má veľakrát úplne iný názor. Mnohých už politika ani len nezaujíma a hneď prepínajú na iný program, keď zistia, že v televízii dávajú a vysielajú politické programy. Prečo sme tak veľmi proti politikom? Politické názory a politické diskusie mnohých obyvateľov už unavujú, pretože neprinášajú žiadne pozitívne správy. Politici sa snažia na svoju stranu pritiahnuť čo najviac občanov, ktorí by za nich volili a mali rovnaké názory ako oni. No mnohí ľudia im už neveria.

 

politik

 

Myslia si, že sú v politike a v politickej strane len kvôli bonusom a vyššiemu platu. Nepotrebujú počúvať ich politické názory ani reakcie. Každý hovorí, že politikom sa nedá veriť. Keď sa blížia voľby, politici by zniesli aj modré z neba, čo by bolo prospešné pre bežných ľudí. No, keď sa voľby skončia, nikdy to tak nie je. Bežní ľudia živoria a energie sa stále zvyšujú. Bežný človek si už pomaly nemôže dopriať nič naviac, pretože nemá na to. Živorí od výplaty do výplaty a nemá dokonca ani nič nasporené. Nemá z čoho.

 

spravodlivosť

 

Politici len sľubujú, ako sa budeme mať dobre, koľko peňazí dajú rodinám a deťom, no pravda je úplne niekde inde. Ľudia a obyvatelia ich zámery už dávno pochopili. Práve kvôli tomu je účasť na každých voľbách veľmi biedna. Voľakedy boli voľby povinné, no už mnoho ľudí si povie, prečo tam majú vlastne ísť. Na čo to bude dobré. Tak ostanú doma a nevolia. Mala by to byť síce povinnosť každého obyvateľa krajiny, no politici to tak znechutili, že bežný človek ich už ani nevolí. Zvyknete chodiť pravidelne na voľby? Ak sa zamyslíte nad touto otázkou, možno si poviete, že ste tam už dávno neboli. Ale, láka vás tam vôbec ísť? Mnohých ani nie a radšej sa pozrú na to, ako konkrétne voľby dopadnú a kto vyhrá.