Výhody podlahového kúrenia oproti iným vykurovacím telesám

Kúrenie je v dnes veľmi dôležitou zložkou nielen komfortného bývania, ale aj nákladov na domácnosť či firemné priestory. Prečo zvoliť podlahové kúrenie?

Pokiaľ sa chystáte na stavbu domu, novej kancelárskej budovy či plánujete rekonštrukciu, možno vás bude zaujímať, prečo vám odporúčame zvoliť práve podlahové kúrenie. Efektívne a komfortné vykurovanie je totiž dnes už veľmi podstatnou zložkou nákladov na bývanie i prevádzku akejkoľvek budovy. Prečo teda nezvoliť spôsob, ktorý vám ušetrí až 25 % energie oproti klasickému radiátorovému vykurovaniu. Navyše vám teraz spomenieme aj ďalšie podstatné výhody podlahového vykurovania, ktoré by vás mohli zaujímať pri rozhodovaní sa.

podlahové topení

Rovnomerné rozloženie sálavého tepla

Teplovodné podlahové kúrenie sa v prvom rade vyznačuje tým, že ohrieva priestor rovnomerne. Pravidelné rozmiestnenie trubiek zabudovaných v podlahe zabezpečí rovnomernú distribúciu teploty v každej miestnosti. Nedôjde tak k tomu, že by ste v jednej časti miestnosti mali príliš veľké teplo a v druhej zase chlad. Najmä, ak sú miestnosti väčšie, je tento spôsob rozhodne najefektívnejší, ako miestnosť rovnomerne vykurovať. Sálavé teplo je omnoho komfortnejšie, ohrieva okolité objekty a preto je pre používateľov priestorov príjemnejšie. Navyše, nevíri prach a dokonca ani tak nevysušuje vzduch, čo môže viacej vyhovovať ľuďom s alergiami či inými respiračnými problémami alebo citlivosťou.

Potrubie teplovodného podlahového kúrenia sa pripája priamo na zdroj tepla, ktorým môže byť tepelné čerpadlo, plynový kotol, elektrický kotol či nízkoteplotné vykurovacie zdroje ako kondenzačné kotly alebo solárne systémy.

topení v podlaze

Nielen úspora nákladov ale aj estetickejší vzhľad

Úspora nákladov na energie je dnes veľmi často skloňovaným pojmom. Čím nižšie náklady na vykurovanie získate, tým stabilnejšiu budete mať životnú situáciu. Na to, aby ste prostredníctvom podlahového vykurovania dosiahli príjemnú teplotu v ktorejkoľvek miestnosti, stačí vyhriať podlahu na 22 – 25 °C.

Podlahové kúrenie priemerne ušetrí až 25 % nákladov na vykurovanie oproti klasickým riešeniam s radiátormi a to už je celkom vysoké percento. Pri projektoch, kde je možné podobné teplovodné podlahové vykurovanie realizovať to teda rozhodne stojí za zváženie, nakoľko benefity, ktoré prináša, ďaleko presahujú investície, ktoré sa v konečnom dôsledku vrátia.

Podobné príspevky